Mam Firmę i co dalej ?

Mam Firmę i co dalej? W celu uniknięcia "zbędnych kosztów " wiele osób decyduje się na prowadzenie księgowości we własnym zakresie, rezygnując tym samym z usług biur nieruchomości. Aby sprawnie i szybko prowadzić firmę potrzebne będą nam narzędzia. Do wyboru mamy szereg rozwiązań online, które również charakteryzują się stałym abonamentem, co za tym idzie nie wpływają one ograniczenie kosztów prowadzonej przez Nas firmy. Na rynku dostępne są również narzędzia darmowe oparte na licencji freeware. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych progamów, które naszym zdaniem łączą w sobie wiele opcji oraz prostotę w użytkowaniu. Postaramy się na bieżąco śledzić nowe rozwiązania i przekazywać nasze wrażenia.

 

 

Płatnik to bezpłatny program dla płatników składek na ubezpieczenie społeczne. Celem programu jest ułatwienie płatnikom współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.Program pozwala na przygotowanie, wydruk oraz transmisję dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS. Zintegrowany (od wersji 5.x) program Płatnik - Przekaz Elektroniczny, umożliwia emisję dokumentów ubezpieczeniowych w formie elektronicznej. Pozwala on na przekazywania do ZUS dokumentów drogą teletransmisji oraz odbieranie potwierdzeń przesłania dokumentów. Wspomaga on postępowanie na wszystkich etapach elektronicznych kontaktów pomiędzy płatnikiem a ZUS, począwszy od uruchomienia tej formy łączności, poprzez bieżące wykorzystanie sieci internetowych do transmisji dokumentów, aż po zakończenie komunikacji.

 

 

Kalkulator zaliczek – to program do obliczania zaliczki a podatek  dochodowy, tworzy wydruki z danych na podstawie, których zostały dokonane wyliczenia oraz tworzy deklaracje roczną PIT.

 

PITy Program jest darmowy tylko dla jednego płatnika.Bardzo wygodny w zastosowaniu program wspierający wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych PIT.

Za pomocą aplikacji możemy wypełnić zeznania PIT 28, 36, 36L, 37, 38 i 39 oraz pełną gamę załączników, a później wydrukować lub złożyć wypełnione deklaracje przez Internet. Program dokonuje obliczeń, a użytkownik musi wypełnić jedynie niezbędne pola. Użytkownik nie musi nawet posiadać informacji na temat docelowego Urzędu Skarbowego, wybiera go jedynie z listy. Prace nad PITami można zapisać i w dowolnym momencie kontynuować. Wszystkie formularze posiadają wbudowaną wysyłkę danych do systemu e-Deklaracje.

 

Faktura 7 Faktura (dawniej FIT Faktura) to bezpłatny i rozbudowany program do fakturowania z obsługą drukarki fiskalnej.

Umożliwia wystawianie faktur VAT (w tym korygujących i pro-forma), paragonów, drukowanie etykiet towarowych oraz formularzy przelewów. Pozwala na prowadzenie kartotek towarów, usług i kontrahentów, obsługę drukarek fiskalnych (Elzab, Posnet, Innova) oraz współpracę z czytnikami kodów kreskowych. Faktura oferuje również podstawowe funkcje CRM oraz możliwość generowania wielu raportów. Możliwa jest samodzielna modyfikacja wielu parametrów np. nowych stawek VAT, formatowania dokumentów.

Dużym ułatwieniem podczas korzystania z programu jest obszerna pomoc dostępna z poziomu programu.