Mały Przedsiębiorca

 

Przedsiębiorczość w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądaną cechą. Przydaje się w praktyce i to niezależnie od tego, co robimy w życiu. Podobno niektórzy rodzą się z „głową do interesów” i w każdej sytuacji potrafią się urządzić. Pozostali muszą się jej nauczyć, czyli tak naprawdę – wyćwiczyć w sobie pewne nawyki.

Prawda jest taka, że im wcześniej zaczniemy przygodę z przedsiębiorczością, tym lepiej. Naukę warto rozpocząć już od wczesnego dzieciństwa, wykorzystując fakt, iż każde dziecko ma w sobie nieprzebrane zasoby aktywności i ciekawości świata. Jak mu pomóc ?

Podobno najskuteczniejszą formą nauki jest zabawa. Wykorzystajmy tu różnego rodzaju gry. –. Taktyki, strategii i planowania można nauczyć się w ten sposób nieomal podświadomie. Przyda się w dorosłym życiu, w które nasze dzieci wejdą jako ludzie przedsiębiorczy w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Wszystkie gry działają online i są dostępne na urządzenia przenośne.

 

Yummy.pl

Strona internetowa, która powstała z myślą o najmłodszych "przedsiębiorcach" Dostępna w czterech językach. Na stronie znajdziemy kilkadziesiąt mini gierek dotyczących liczenia, zarządzania, spotrzegawczości, rozwiązywania problemów. Wszystkie gry dostępne są online i nie wymagają rejestracji.

 

Big Farm

Zarządzanie farmą na najwyższym poziomie. Wytwarzaj przeróżne dobra farmerskie i zarabiaj na tym krocie. Zbieraj doświadczenie i przechodź na nowe, wyższe poziomy, na których będzie można rozwinąć bardziej skrzydła dzięki dostępowi do lepszych budynków, upraw, większego terenu farmy oraz wielu więcej udogodnień. Zatrudniaj pracowników, zapewniając im miejsca do zamieszkania i dbaj o ich poziom zadowolenia. W grze potrzebne są dwa rodzaje waluty: pieniądze i złoto. Za złoto można kupić dużo więcej i szybciej się rozwijać. Podglądaj co jakiś czas farmy innych użytkowników i oceń czy na ich tle czymś fajnym się wyróżniasz.

 

Cake Shop

Jesteś osobą przedsiębiorczą, która otworzyła małą kawiarenkę. Ze względu na brak pieniędzy, na początku sprzedajesz wyłącznie gotowe wypieki. Postaraj się rozwinąć biznes, kupując za zarobione pieniądze dodatkowy sprzęt. Pozwoli on na oferowanie klientom dodatkowych usług, za które otrzymasz dodatkowe wynagrodzenie.

 

My Free ZOO

Podejmujesz wszelkie ważne decyzje we własnym Zoo w przeglądarkowej grze My Free Zoo. Dodawaj nowe wybiegi dla twoich pupili, które będziesz mógł poustawiać wedle własnego uznania. A następnie zaproś do nich zwierzęta wszelkiej maści i ciesz się ich widokiem każdego dnia.